Seyfetin Şekerov

Seyfetin Şekerov 29 Ağustos 1971 yılında Bulgaristan’ın Sliven şehrinde doğdu. 1990 yılında Sliven'de bulunan Güzel Sanatlar Lisesi'nde okudu. 1998 Sofya, Güzel Sanatlar Akademisi, Heykel Bölümü’nden mezun oldu. Buna paralel olarak Vejdi Raşidov`un atölyesinde 5 yıl çalışmalarını sürdürdü. Şekerov, ilk olarak tekstil alanına ilgi duymuş olmasına karşın, asıl sanat alanını heykel sanatında buldu. 

Seyfetin Şekerov, basın dünyasında büyük önem taşıyan “Altın anten“ ödülünün eser ortağı ve eserleri birçok ünlü mekanda yer alıyor. Sanatçının yapıtları ayrıca, Türkiye, Almanya, İngiltere, Fransa, Japonya, Güney Kore, ABD ve Bulgaristan'da bulunan koleksiyoncuların, özel koleksiyonlarında yer alıyor 

Sanat çalışmalarını Bulgaristan’da kendi atölyesinde sürdüren Seyfetin Şekerov , ulusal ve uluslararası alanda birçok kişisel sergi açmış olup, karma sergilere katıldı. 

Seyfetin Şekerov, yapıtlarından da görüldüğü gibi, oldukça yetenekli ve yaratıcı gücü yüksek bir heykel sanatçı. Yaratmış olduğu boğalar ve koşan atlar, bükülmüş kadın vücüdundaki acı, ve çizmiş olduğu tablolarda ki özgürlük, ender rastlanan güce ve enerjiye sahipler. Büyülüyen soyut eserler ve mükemmel burç motifleri taşıyan objeler, sanat tutkunlarının hayranlığını tahrik etmektedir. Eserler değerli taş olan argonit üzerine yapılmıştır.

İletişim

4. Cad (Tudor) Şehit Mustafa Doğan Sokak No:84/B Çankaya Ankara
T: 0312 442 00 72 F: 0312 442 00 73

Takip Edin

2012
Copyright - Tüm Hakları Saklıdır - Valör Resim Galerisi